Kilparyhmät

Flying, Elsa
Taittohyppy, Johannes
Taaksepäin voltti, Lili
Taittofliffis, Lili
Haarataitto, Sini
Lazyback, Nea
Barany, Juho
Hyppäämässä Nea ja varmistajana Lili

Yksilökuvat: Annika Savola

Taija, Anni, Fanny ja Peppi Luokkakilpailuissa Tuusulassa 23.2.2008

Tampereen Voimistelijoiden kilpailutoiminta trampoliinivoimistelun puolella sai alkunsa vuonna 2007, jolloin perustettiiin kilpailemiseen tähtäävä trampoliinivoimistelun taitoryhmä. Tampereen Voimistelijoiden neljä trampoliinivoimistelijaa osallistuivat trampoliinivoimistelun luokkakilpailuihin ensimmäisen kerran 23.2.2008.

Tällä hetkellä seurassamme on yksi aktiivinen kilparyhmä. Kilparyhmien voimistelijat kilpailevat luokissa  2, 3 ja 4. Kilparyhmän voimistelijoista Lili Walta ja Elsa Walden on valittu vuosien 2014-2016 aikana edustamaan Suomea kansainvälisiin kilpailuihin kuten WAGC (maailman ikäluokkien kilpailut) 2014 ja 2015 sekä Euroopanmestaruuskilpailut 2016. 

Saavutukset: 
Tampereen Voimistelijat palkittiin kevään 2016 Suomen Mestaruuskilpailuissa parhaiten SM-kilpailuissa menestyneenä seurana.

Lili Walta 2001

  • SM 2014 kultaa nuorten tyttöjen sarjasta
  • PM 2014 Finaalipaikka 2/19, lopullinen sijoitus finaalissa 8.
  • WAGC 2014 Florida edustuspaikka, YKSILÖ sija 25./48. + SYNKRO Elsan kanssa sija 14./16
  • SM 2015 pronssia nuorten tyttöjen sarjasta
  • WAGC 2014 Tanska edustuspaikka, YKSILÖ sija 42./64. + SYNKRO Oona Tujulan kanssa sija 9./23.
  • SM 2016 kultaa junior tyttöjen sarjasta
  • EM 2016 Espanja YKSILÖ sija 31./58. + SYNKRO Elsan kanssa
  • PM 2016 Tanska Finaalipaikka 1/20 lopullinen sijoitus finaalissa 8.
  • SM 2017 kultaa junior tyttöjen sarjasta
  • WAGC 2017 Bulgaria edestuspaikka,ylsill sija 17./68 
  • EM 2018 Aserbajan edustuspaikka, yksilö sija 18./68
  • SM 2018 kultaa junior tytöt
  • WAGC 2018 Pietari edustuspaikka

Elsa Walden 2000

  • SM 2014 pronssia nuorten tyttöjen sarjasta
  • PM 2014 sija 13./19
  • WAGC 2015 Florida YKSILÖ sija 27./48. 0+ SYNKRO Lilin kanssa sija 14./16
  • SM 2015 kultaa junior tyttöjen sarjasta
  • SM 2016 hopeaa junior tyttöjen sarjasta
  • EM 2016 Espanja YKSILÖ sija 32./58. + SYNKRO Lilin kanssa
  • PM 2016 Tanska Finaalipaikka 3./20, lopullinen sijoitus finaalissa 4.
  • SM 2017 sija 7. junior tytöissä
  • WAGC 2017 Bulgaria edestuspaikka, sija 27./60
  • EM 2018 Aserbajan edustuspaikka (ensimmäinen aikuisten edustus), sija 33./47
  • SM 2018 kultaa senior naiset

Nea Markkula 2002

  • SM 2016 Pronssia nuorten tyttöjen sarjasta
  • PM 2016 Tanska sija 10./20.
  • SM 2017 sija 4. junior tytöissä
  • WAGC 2017 Bulgaria edustuspaikka, yksilö sija 36./
  • SM 2018 sija 5. junior tytöissä

Sofia Ahtiainen 2004

  • SM 2017 hopeaa nuorten tyttöjen sarjassa
  • SM 2018 hopeaa nuorten tyttöjen sarjassa

Aaro Tavast 2003

  • SM 2017 sija 4. nuorissa pojissa
  • SM 2018 sija 4. junior pojissa

Iida Mäenpää 1999

  • SM 2014 pronssia junior tytöissä (LTV Lakeuden Taitovoimistelijat)
  • SM 2015 hopeaa junior tytöt (LTV)
  • SM 2017 pronssia senior naisissa TV

Juho Tavast 1999

  • SM 2016 hopeaa junior poikien sarjasta