Merkkisuoritukset

Edetäkseen luokkakilpailuissa seuraavaan luokkaan, tulee voimistelijan suorittaa siihen vaadittava taitomerkki.

Tällä sivulla julkaistaan Tampereen Voimistelijoiden merkkejä saavuttaneet voimistelijat. Nimi mainitaan vain korkeimman suoritetun merkin kohdalla.

Timanttimerkki (kilpailuoikeus AG1-sarjassa ja sitä ylemmissä)

Voimistelijan nimisyntymävuosisuoritettu
Lipsonen Oona200210/2018
Nuutinen Siiri200410/2018
Kivistö Anna200210/2018
Halme Silja200310/2018

 

Kultamerkki (kilpailuoikeus AG0-sarjassa)

Voimistelijan nimisyntymävuosisuoritettu
Järvinen Sara20061/2019
Koivumaa Neela20101/2019
Lahtinen Heidi200010/2018
Lipsonen Iida200010/2018
Mänttäri Mesihelmi200610/2018
Niemelä Iina20071/2019
Niemelä Niia20071/2019
Nieminen Kreeta20071/2019
Niiniaho Aino20061/2019
Nuppola Netta20061/2019
Tatti Maisa200712/2018
Tuominen Peppi20101/2019


Hopeamerkki (kilpailuoikeus 3-luokassa ja 4-luokassa)

Voimistelijan nimisyntymävuosisuoritettu
Alho Elsa20094/2018
Amirlatifi Nora20029/2017
Hakala Fanni20059/2017
Hossi Emma20049/2017
Katajala Vilma20082/2018
Koskinen Sara20059/2017
Lappalainen Anni20101/2019
Lunkka Sara20039/2017
Niela Lumi20082/2018
Nieminen Peppi20064/2018
Nuutinen Ella20089/2017
Partanen Helmiina20074/2018
Partanen Hilla20054/2018
Peltomäki Minni20068/2018
Rajala Aino20039/2017
Salminen Siiri20091/2019
Toimela Ofilia20062/2018
Tulokas Jade20049/2017
Uosukainen Siru20101/2019
Viljanen Milla20049/2017
Vähäsarja Salli20079/2017
Väisänen Sanni20079/2017
Väätäinen Aino20111/2019

 

Pronssimerkki (kilpailuoikeus 2-luokassa)

Voimistelijan nimisyntymävuosisuoritettu
Ahoniemi Silja200810/2017
Harmonen Emma200410/2017
Hossi Meri200710/2017
Holopainen Elli200710/2017
Imppu Alisa201112/2018
Kallio Pinja200810/2017
Katajala Vilma20089/2017
Kiuru Lilian200510/2017
Kojo Soila20111/2019
Kärkkäinen Sara200910/2017
Laitinen Viivi200410/2017
Lamponen Tyyni20098/2018
Lehtinen Sara20089/2017
Marttila Helene200510/2017
Mäkelä Lumililja20089/2017
Mäntylä Viivi200610/2017
Niela Lumi20089/2017
Nieminen Unna200910/2017
Orpana Vera200510/2017
Partanen Helmiina200710/2017
Partanen Hilla200510/2017
Pyöriä Silja200710/2017
Rouhiainen Eleonora20102/2018
Suomalainen Sonja200910/2017
Suhonen Jeni20092/2018
Toimela Ofilia200610/2017
Vainio Iiris200710/2017
Valkama Elsa20092/2018

 

Staramerkki (kilpailuoikeus 1-luokassa)

Voimistelijan nimisyntymävuosisuoritettu
Ahonen Amelia201010/2017
Imppu Oliver200902/2018
Korsumäki Milla201108/2017
Koskinen Vili200802/2018
Laakkonen Maisa201102/2018
Leivaara Niko200904/2018
Nuppola Matias200902/2018
Orpana Vilma201108/2017
Pulkkanen Helmi201102/2018
Ranta Loviisa201010/2017
Sistonen Vivia201102/2018
Suhonen Jeni200908/2017
Väätäinen Valtteri200902/2018
Weckman Santeri200802/2018
Wendell Sofia201202/2018